fbpx

Ekologiškos kavos sertifikavimas EU

Ekologiškos kavos sertifikavimas EU – Ekologiška kava šiandien yra viena populiariausių kavos rūšių. Jis tapo vis populiaresnis dėl savo unikalaus skonio, didesnės maistinės vertės ir mažesnio poveikio aplinkai. Vartotojams vis labiau suvokiant savo maisto pasirinkimo poveikį aplinkai ir sveikatai, ekologiškas sertifikavimas tapo dar svarbesnis.

Ekologiškos kavos sertifikavimas Europoje

Ekologiškos kavos sertifikavimas Europoje – tai procesas, užtikrinantis, kad kavos produktas buvo pagamintas laikantis galiojančių Europos Sąjungos (ES) ekologiškų standartų. Šie standartai skirti užtikrinti, kad ekologiški produktai būtų gaminami nenaudojant sintetinių trąšų, pesticidų ar kitų draudžiamų medžiagų. Kad ūkininkai būtų sertifikuoti kaip ekologiški, jie turi laikytis konkrečių jų šalies vyriausybės nustatytų taisyklių ir ES nustatytų taisyklių.

Kaip gauti ekologinio ūkio sertifikatą?

Ūkininkai, norėdami gauti ekologinį savo gaminių sertifikatą, turi patikrinti visą gamybos liniją ir ją patvirtinti akredituota sertifikavimo įstaiga. Tai apima kiekvieno gamybos etapo patikrinimą nuo sėklų pasirinkimo iki pakavimo ir platinimo. Sertifikavimo įstaiga taip pat įvertins ūkio žemėtvarkos praktiką, siekdama įsitikinti, kad jų laukuose nenaudojamos draudžiamos medžiagos ir jokiu būdu nedaroma žala natūralioms buveinėms. Pasibaigus sertifikavimo procesui, ūkininkai gali kreiptis dėl savo gaminio ES ekologinio sertifikavimo ženklo, kuris leis juos parduoti aukštesnėmis kainomis nei standartiniai neekologiški kavos produktai.

Be to, daugelis šalių turi papildomų nacionalinio lygio ekologinio sertifikavimo programų, kurios viršija tai, ko reikalaujama pagal ES standartus, ir reglamentuoja, kaip ūkininkai turi valdyti savo žemę ir išteklius, kad galėtų gauti tokį pavadinimą. Pavyzdžiui, Prancūzija turi papildomą sertifikavimo programą „Bio“, pagal kurią reikalaujama griežtai kontroliuoti tokius veiksnius kaip žemės dirbimo sistemos, dirvožemio kokybės valdymo praktika, vandens naudojimo mažinimo metodai, sėjomainos sistemos ir kt., kad tik šiuos reikalavimus atitiktų gamintojai. už šį papildomą sertifikavimo lygį.

Kaip sužinoti ar kava ekologiška?

Vienas iš būdų sužinoti, ar perkate tikrai ekologišką kavą, yra skonio testavimas; kadangi visiems pagrindiniams sertifikavimui reikalinga specifinė ūkininkavimo praktika, pvz., sėjomaina ir augalų atliekų kompostavimas tarp ciklų, todėl galutiniame puodelyje gali būti geresni skonio profiliai, palyginti su nesertifikuotomis kavomis, kuriose per visą gamybos procesą galėjo būti naudojamos cheminės trąšos. Be to, kadangi visos sertifikuotos kavos turi atitikti tam tikrus standartus, susijusius su pesticidų naudojimo lygiu auginimo ir derliaus nuėmimo metu, galite būti tikri, kad tai, ką geriate, neturės daug šių kenksmingų cheminių medžiagų, bet per didelės dozės gali turėti rimtų neigiamų padarinių žmonių sveikatai.

Be to, trečiųjų šalių patvirtinimo paslaugos, tokios kaip „Fairtrade International“ arba „Rainforest Alliance“, suteikia papildomos garantijos dėl jūsų kavos pirkimo tvarumo; šios organizacijos dirba kartu su gamintojų bendruomenėmis, tikrina ūkius, peržiūri perdirbimo praktiką ir sertifikuoja reikalavimus atitinkančius ūkius pagal tam tikrus socialinius ekonominius aplinkos kriterijus, įskaitant skaidrumą, tvarų žemės ūkį, atsekamumą, darbo teises ir pan. praktiką, kartu tausojant gamtos išteklius, taip užtikrinant kokybę ir tvarumą!

Ekologiškos kavos sertifikavimas EU apibendrinimas

Galiausiai, nors yra keletas būdų, kaip vartotojai gali pasakyti, ar jie perka tikrai ekologišką kavą iš sertifikuotų tiekėjų, visada svarbu neįsitraukti į „greenwashing” schemas. Įmonės gali teigti, kad jų produktai yra „ekologiški“, kai iš tikrųjų jie neatitinka jokių būtinų tikro tvarumo kriterijų. Kad neapsigautumėte, atkreipkite dėmesį į patikimus sertifikatus ar etiketes ant pasirinkto produkto, taip pat atidžiai ištyrinėkite įmonės svetaines, kad galėtumėte tiksliai žinokite, iš kur kilusios jūsų pupelės ir kokia ūkininkavimo praktika buvo naudojama auginant!

EKOLOGIŠKAS SERTIFIKATAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *