Kava ir vandens temparatūra – Ruošdami kavą dažnai susikoncentruojame tik į kavos pupeles, jų kilmę ar skrudinimo datą, malimą. Dažnai pamirštame koks yra svarbus vandens vaidmuo kavos ruošimo procese. Vanduo sudaro 98% mūsų geriamos kavos ir iš dalies galime vadovautis tam tikra taisykle „skanus vanduo, kavą padaro skanesnę”. Vanduo tūrėtų būti šviežias bei bekvapis. Vienas labiausiai džiuginančių faktų yra, kad Lietuvoje turime skanų vandenį, kuris tiesiog bėga iš čiaupo, šis vanduo tinka mūsų ruošiamam kavos gėrimui, bet norint atrasti ypatingus kavos skonius, privaloma naudoti filtruotą vandenį arba naudoti pirktą parduotuvėje.
Šaltinio vanduo
Šaltinio vandenį paminiu ne veltui, nes tai pilnas mineralų ir balansinių medžiagų vanduo, kuris puikiai padeda atsiskleisti kavai, o ir kalkių jame nėra, kurios kenkia jūsų kavos aparatams ir kavos skoniui.
Vandens temparatūra
Dažnai darome klaidą, kai kavos ruošimui naudojame verdantį vandenį. Vanduo turi ištirpinti kavos daleles, o ne jas nugesinti. Kavos ruošimui vanduo neturi būti verdantis, dažniausiai užkaitus vandeniui reikėtų palaukti keletą minučių ir tik tada užpilti kavą. Trumpai tariant, tai vandens temparatūra tūrėtų būti 90-95 laipsniai Celsijaus.
Apibendrinant busybean komanda norėtų priminti, kad kava yra daugiau nei tik sodraus skonio gėrimas. Tai yra dalis mūsų rytinio ritualo, gyvenimo, o svarbiausia, kad kava yra pilna antioksidantų, įvairaus skonio ir koncentruojančių dėmesį savybių.
Šio mėnesio mano geriama kava yra iš Brazilijos.
Parašykite komentarą