fbpx

Kaip kofeinas gali pagerinti jūsų sveikatą

Ar žinojote, kad kava yra mėgstamas gėrimas visame pasaulyje jau daugelį amžių, tačiau ar žinojote, kad ji taip pat yra naudinga sveikatai? Naujausi tyrimai parodė, kad kavos gėrimas gali padėti sumažinti tam tikrų ligų, pavyzdžiui, širdies ligų ir insulto, riziką. Pažvelkime atidžiau, kaip kofeinas gali pagerinti jūsų sveikatą.

Širdies ligų ir insulto prevencija

Kavoje gausu antioksidantų, kurie gali padėti apsaugoti organizmą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Laisvieji radikalai – tai aplinkoje esančios nestabilios molekulės, sukeliančios oksidacinį stresą, kuris siejamas su padidėjusia lėtinių ligų, tokių kaip širdies ligos ir insultas, išsivystymo rizika. Tyrimai taip pat parodė, kad kavos gėrimas gali sumažinti organizmo uždegimą, kuris siejamas su kelių rūšių vėžiu.

Nauda psichikos sveikatai

Kava taip pat turi keletą psichikos sveikatai naudingų savybių. Tyrimais nustatyta, kad kofeinas gali padidinti budrumą ir koncentraciją, taip pat pagerinti nuotaiką didindamas dopamino kiekį smegenyse. Be to, tyrimai rodo, kad kofeinas gali padėti apsisaugoti nuo kognityvinių funkcijų silpnėjimo dėl su amžiumi susijusių ligų, tokių kaip Alzheimerio ir Parkinsono ligos. Galiausiai kavos gėrimas gali sumažinti depresijos ir nerimo jausmą, todėl tai yra veiksmingas būdas valdyti šių ligų simptomus.

Pagalba metant svorį

Galiausiai kava gali būti naudinga priemonė norintiems numesti svorio. Tyrimais nustatyta, kad kofeinas iki 11 % pagerina medžiagų apykaitą, todėl per dieną galite sudeginti daugiau kalorijų. Tai reiškia, kad kava gali suteikti papildomą postūmį, jei ji derinama su reguliariais fiziniais pratimais ir sveikos mitybos planu. Be to, kadangi kava slopina apetitą ir didina riebalų deginimą, daugeliui žmonių lengviau laikytis dietos planų, kai jie įtraukia kavą į savo dienotvarkę.

Kofeinas apibendrinimas

Yra daugybė priežasčių, kodėl kavą turėtumėte įtraukti į savo kasdienę rutiną! Nuo rimtų ligų rizikos mažinimo iki pagalbos lieknėjant; kavos gėrimas yra paprastas būdas pagerinti savo fizinę ir psichinę sveikatą be jokių didelių pokyčių ar gyvenimo būdo papildymų! Be to, kas nemėgsta gero kavos puodelio? Tad pirmyn – pradėkite dieną nuo kavos puodelio.

Kofeinas ir sveikata

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *