fbpx

Kava ir antioksidantai

Kava ir antioksidantai – Kava yra ne tik puikus būdas pradėti rytą. Joje taip pat gausu antioksidantų, kurie gali padėti jūsų organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais ir stiprinti bendrą sveikatą. Tačiau kokioje kavoje yra daugiausia antioksidantų ir kiek jų turėtumėte išgerti per dieną? Šiame tinklaraščio įraše išsamiau apžvelgsime antioksidantų kiekį kavoje ir paaiškinsime, kodėl jis toks svarbus bendrai sveikatai.


Kavoje esantys antioksidantai

Kavoje yra kelių skirtingų rūšių antioksidantų, įskaitant polifenolius, diterpenus ir melanoidinus. Manoma, kad polifenoliai turi stipriausias antioksidacines savybes iš visų trijų rūšių, tačiau visi trys kartu veikia kartu ir teikia įvairią naudą. Šie antioksidantai padeda apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų daromos žalos, kuri gali sukelti lėtines ligas, pavyzdžiui, vėžį ir širdies ligas. Be to, įrodyta, kad kava gerina kognityvines funkcijas ir mažina uždegimus visame organizme.

Kokia kava turi daugiausiai antioksidantų?

Norint įsigyti kavos, kurioje yra kuo daugiau antioksidantų, svarbu ieškoti šviežiai skrudintos kavos, kuri yra ekologiška ir sertifikuota kaip sąžiningos prekybos kava. Šviežiai skrudintoje, ekologiškoje kavoje yra daugiau melanoidinų – antioksidanto, padedančio neutralizuoti oksidacinę žalą. Be to, ekologiškos kavos auginamos be pesticidų ir herbicidų, kurie gali sumažinti antioksidantų kiekį. Galiausiai, sąžiningos prekybos sertifikuota kava užtikrina, kad ūkininkai gautų teisingą atlyginimą už sunkų darbą auginant kavos pupeles.

Kiek kavos turėčiau išgerti per dieną?

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo keleto veiksnių, pavyzdžiui, jūsų amžiaus ir sveikatos istorijos. Apskritai ekspertai rekomenduoja apsiriboti keturiais ar mažiau puodelių per dieną, kad būtų pasiekta optimali su kavos gėrimu susijusi nauda sveikatai. Tačiau jei turite kokių nors specifinių sveikatos sutrikimų ar problemų, prieš geriant per daug kavos visada geriausia pasitarti su gydytoju, kad įsitikintumėte, jog kava nesutrikdys jūsų vartojamų vaistų ar nepablogins esamų sveikatos problemų.

Kava ir antioksidantai apibendrinimas

Apskritai, per dieną išgeriant iki keturių puodelių šviežios ekologiškos sąžiningos prekybos sertifikuotos kavos, dėl didelio antioksidantų kiekio galima gauti daug naudos sveikatai. Be to, pirkdami šios rūšies kavą padedate palaikyti tvaraus ūkininkavimo praktiką ir užtikrinate, kad ūkininkams būtų tinkamai atlyginta už jų sunkų darbą – taigi, tai yra visapusiškai naudinga! Tad pirmyn ir mėgaukitės rytiniu puodeliu (ar trimis!) be kaltės jausmo!

Kava ir antioksidantai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *