fbpx

Espresso kavos receptai

Espresso kavos receptai – Pasigaminti tobulą kavą namuose gali būti nemenkas iššūkis, jei nesate tikri dėl pagrindinių dalykų, tačiau nesijaudinkite – populiariausi kavos receptai yra stebėtinai lengvai paruošiami.

Nesvarbu, ar ieškote kažko paprasto, pavyzdžiui, klasikinio Americano, ar kažko sudėtingesnio, pavyzdžiui, espresso pagrindu pagaminto Flat White, yra daugybė puikių kavos receptų, kuriuos galite pasigaminti savo virtuvėje. Mes apibendrinome keletą populiariausių kavos receptų, kuriuos galite pasigaminti namuose, kartu su visais patarimais ir gudrybėmis, kurių jums reikia norint pasigaminti skanų kavos puodelį.

Klasikinis Americano

Pradžiai pakalbame apie klasikinį Americano. Tai turbūt vienas paprasčiausių ir lengviausiai pagaminamų kavos gėrimų; tiesiog įpilkite vieną espresso ir karšto vandens lygiomis dalimis. Jei norite suteikti šiek tiek saldumo, pabandykite įdėti šiek tiek cukraus arba kelis lašus pieno, grietinėlės. Gaminant Americano svarbu naudoti šviežiai maltas pupeles ir geros kokybės vandenį; tai padės užtikrinti, kad jūsų gėrimas būtų puikaus skonio ir aromato. Jei jums labiau patinka stipresnė kava, apsvarstykite galimybę naudoti 2x esspreso kavos, o ne vieną.

Americano espresso

Flat white

Kita esspreso pagrindu gaminama kava yra Flat White. Tai iš esmės panašu į Cappuccino, bet be putų ant viršaus, todėl Flat White yra daug išraiškingesnis ir mažiau kartus nei įprastas Cappuccino, be to, jame yra mažiau kalorijų. Norėdami pasigaminti „Flat White“ namuose, įpilkite du esspreso į puodelį. Tada įpilkite maždaug 150ml pieno, kuris turėtų būti maždaug apie 60 laipsnių šilumos kaip ir visoms kitoms gaminamoms kavoms t.y standartinė tinkama pieno temparatūra. Proporcija – 1 espresso naudojame apie 14g kavos, Flat White naudojame 28g kavos t.y 2 espresso ir apie 150ml pieno. Delonghi 685 espresso kavos aparatuose dažniausiai vienam espresso puodeliui naudojame apie 11g kavos dėl nedidelio filtro dydžio.

Flat white

Latte Macchiato

Latte Macchiato receptas gali atrodyti sudėtingai, bet iš tikrųjų jį labai paprasta pasigaminti, kai žinai pagrindus – reikia tik espresso kavos ir garinto pieno! Į puodelį pilame 1 espresso ir apie 150–200 mililitrų pašildyto pieno. Ant viršaus uždedame su šaukšteliu išplaktos putos likutį. Dėmesio: pirma į stiklinę pilamas išgarintas pienas. Po to į viršų įpilame pieno putos.

Latte Macchiato

Mocha

Pagaliau apie mūsų mylimą Mocha – šis skanus kavos derinys sujungia stiprų espresso su kreminiu šokoladu. Įpilame kelis espresso į puodelį, įdedame du arbatinius šaukštelius karšto šokolado miltelių (arba įpilame jau ištirpinto šokolado) ir viską išmaišome kol pasidaro skysta masė ir nelieka jokių šokolado gabaliukų. Tuomet įpilame maždaug 200 ml karšto pieno ir išmaišome; Norėdami pasimėgauti, prieš patiekdami kavą, ant viršaus pabarstykite kakavos miltelių arba cinamono!

Espresso mocha

Espresso kavos receptai apibendrinimas

Taigi, štai – keturi nuostabūs, bei lengvai pagaminami kavos receptai, kuriems nereikia jokios prabangios įrangos ar baristos įgūdžių! Pasimėgaukite puikiu kavos puodeliu iš namų.

Šiems receptams naudojome kavos aparatą: „Delonghi EC685” (Nuotraukos informacinio pobūdžio)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *